Dnes som ťa počula rozprávať sa.

Autor: Paula Daubner | 11.1.2018 o 13:57 | (upravené 11.1.2018 o 22:28) Karma článku: 1,96 | Prečítané:  208x

Deti robia neporiadok, stále majú otázky a sú otravné... Toto som počula a nemyslím že by bol problém v tom malom človiečiku... Alebo? 

Bežné ráno v "mojom" korporáte, dve dospelé ženy, ja a jeden výťah.

Ráno som mala konečne viac času, tak môj deň začal akoby pokojnejšie a harmonickejšie. Tieto rána mi dávajú priestor pre uvedomelé premýšľanie. Kde? Ako? Kedy? A vytvára mi to ten spokojný výraz na tvári, ako keď si spomenieš na prešantené leto u starkého... 

Veľmi okolo seba cítim to, ako sa všetci naháňame za ozajstnou spokojnosťou. Pre niekoho to je nové bývanie, pre niekoho auto či peniaze, no mám pocit, že pre mnohých je to rodina.

Bola som však svedkom debaty o otravnosti dieťaťa počas choroby, keď je matka na takzvanej “óčerke”. Doba kedy nič a zároveň všetko má nevyčísliteľnú hodnotu, kedy klamstvo a pretvárka je štandardom... tak táto doba nás učí byť tým, čo každé ráno vidíš v zrkadle.

Zrelá žena 40+ sa pohoršuje na tom, že jej dcéra si nevie za sebou upratať, že má veľa otázok a je otravná, druhá jej súhlasne kontruje, áno, deti sú také nesamostatné a ty niečo urobíš a oni ťa sabotujú bez mihnutia oka, sú také nevďačné....

Nemám deti, a neviem, aké je to otravné byť doma s chorým dieťaťom, nieviem, čo je to byť vytočená do nepríčetna pre opäť nesplnenú požiadavku, neviem, čo je to mať ušpinenú podlahu do 10 sekúnd od jej komplexného vyčistenia, neviem, čo je to pokreslená obľúbená blúzka či trápenie sa nad matematickou úlohou, ktorá vôbec nemá logické riešenie.

Ale istotne sa prikláňam k názoru že deti sú odrazom nás, tak ak šomrete na verejnom priestore na svoju ratolesť, tak nahlas prezentujete to, aká ste, milá pani, a ako máte nezorganizované dni a priority v nich.

Tak podporujem všetky matky k tomu, aby si premysleli a hľadali podstatu v okolnostiach, ktoré vám život podsúva! Dajte dokopy seba a vaše dieťa bude také, aké chcete, veď deti sú budúcnosť, a potom môžete byť hrdá otrávená matka po “óčerke”, lebo budete vedieť, že vaše dieťa je slušné, pracovité, obozretné a sčítané. A prosím, nájdite si čas a odpovedajte deťom na otázky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Herečka z filmu o Breivikovi: Plakala som, každý deň, deň za dňom

V Berlíne mal premiéru film o nórskej tragédii na ostrove Utoya.

ŠPORT

Verejné korčuľovanie je preč. Čo spravil Ramsay s reprezentáciou?

Slováci našli systém, disciplínu nie.

EKONOMIKA

Evita doplatila na krach Belimexu, trh sa odvtedy vôbec nezmenil

Problémy mala už pred krachom.


Už ste čítali?